Zarządzanie zasilaniem - Systemy Zarządzania IT
Zarządzanie zasilaniem - Systemy Zarządzania IT

Zarządzanie zasilaniem to zestaw narzędzi umożliwiających monitorowanie zużycia energii elektrycznej, generowanych kosztów oraz ich trendów na poszczególnych szczeblach firmy – od Data Center, węzłów sieciowych po zdalne lokalizacje.

Dlaczego zarządzanie energią jest takie ważne? Odpowiedz jest bardzo prosta – koszt energii elektrycznej stał się bardzo istotną częścią składową całkowitego kosztu utrzymania (TCO) infrastruktury IT, a ogromny wzrost zapotrzebowania na energię wynika ze zmian jakie nastąpiły wraz z postępem technicznym w sektorze IT.

Odpowiedzialna konsumpcja energii w centrum przetwarzania danych jest tylko jednym ze sposobów, w jaki organizacja może wygenerować oszczędności, a co za tym idzie zmniejszyć koszty operacyjne

Rozwiązania zwiększające efektywność zarządzania zasilaniem

PDU – Inteligentne Listwy Zasilające, to najlepszy sposób na bezpieczną i zdalną kontrolę nad mocą Twojego Data Center. 

Zasilacze awaryjne UPS umożliwia monitorowanie zużycia energii elektycznej, generowanie raportów jej zużycia jak i kosztów z tym związanych. Współpracuje oraz pobiera dane z serwerów zarządzania zasialaniem firmy Avocent, Liebert oraz APC.

Przełączniki Źródeł Zasilania– to przełączniki zapewniające nadmiarowe zasilanie urządzeń IT wyposażonych w jeden zasilacz. Sam przełącznik zasilany jest z dwóch różnych niezależnych źródeł i w przypadku awarii podstawowego źródła zasilania, następuje przełączenie na drugie źródło. Zmiana źródła zasilania następuje automatycznie i bez jakiejkolwiek przerwy w zasilaniu podłączonych urządzeń.

Oprogramowanie pozwalające na scentralizowanie monitoringu i zarządzania zasilaniem wszystkich elementów infrastruktury IT znajdujących się w serwerowni. Dodatkowo umożliwia również monitoring parametrów środowiskowych takich jak temperatura, wilgotność, woda czy przepływ powietrza. Oprogramowanie może współpracować z produktami wielu firm – APC, Avocent, Baytech, Eaton, Emerson, Geist, HP, Knurr, Liebert, Rittal czy Server Tech.

Powyższa grupa produktów oparta jest o rozwiązania firm:

Raritan