Monitoring środowiska

Monitoring parametrów środowiska w serwerowni – lub w pojedynczej szafie rack – stał się bardzo istotnym czynnikiem wpływającym bezpośrednio na ciągłość funkcjonowania przedsiębiorstwa, a także na całkowity koszt utrzymania infrastruktury, jak i żywotności pracującego w nim sprzętu IT. Czujniki środowiska są w stanie wykryć i ostrzec nas o potencjalnych zagrożeniach, takich jak np. zbyt wysoka temperatura powietrza, pojawienie się dymu czy pojawienie się wody. A do tego zawsze w czasie rzeczywistym.

Warning: Undefined array key "logotypy" in /home/platne/serwer10381/public_html/systemyzarzadzaniait.pl/wp-content/themes/theme/single-rozwiazania.php on line 49
Elementy do monitoringu środowiska opieramy o rozwiązania producentów, m.in.:
Produkty
Poznaj elementy, które mogą wchodzić w skład rozwiązań do monitoringu środowiska:
Oprogramowanie do monitoringu środowiska:
Raritan® PowerIQ®
Power IQ® dostarcza informacji i elementów sterujących potrzebnych do pełnego wykorzystania istniejącej infrastruktury zasilania, jednocześnie ostrzegając o problemach, zanim spowodują przestoje. Power IQ można wdrożyć jako samodzielne rozwiązanie do monitorowania DCIM lub z oprogramowaniem operacyjnym DCIM firmy Sunbird – dcTrack®, aby zapewnić pełne zarządzanie zasobami i zmianami.
Pobierz broszurę producenta
Vertiv™ Environet™ Alert
Vertiv™ Environet™ Alert zapewnia firmom oprogramowanie do monitorowania obiektów o znaczeniu krytycznym, które jest przystępne cenowo i łatwe w użyciu. To rozwiązanie zapewnia doskonałe możliwości monitorowania, ostrzegania, wyznaczania trendów i organizacji danych dla firm z takich branż, jak opieka zdrowotna, usługi finansowe, administracja i inne, pomagając im chronić i rozwijać działalność. Klienci otrzymują monitorowanie, alerty i trendy.
Pobierz broszurę producenta

Rozwiązania monitorujące środowisko serwerowni opiera się o system zaawansowanych technologicznie czujników. Można je podłączyć bezpośrednio do inteligentnych listew zasilających PDU lub do specjalnych dedykowanych urządzeń, takich jak np. kontroler środowiskowy serii SRC firmy Raritan czy Vertiv Watchdog.

Główne zastosowania

  • Monitoring parametrów środowiskowych w serwerowni w czasie rzeczywistym
  • Monitoring wizyjny wnętrza serwerowni lub poszczególnych szaf Rack (kamery USB)
  • Mogą być wykorzystywane jako brama dla inteligentnego zarządzania zasobami AMT/AMS
  • Wraz z oprogramowaniem Raritan Power IQ oraz Raritan dcTrack, tworzy kompleksowe rozwiązanie do zarządzania i monitoringu data center.

Ułatwiamy
wybór
Zmień PDU w centrum
monitoringu środowiska
Sprawdź nasz konfigurator – wybierz inteligentną listwę PDU, dodaj do niej czujniki i ciesz się zbieraniem kluczowych informacji z Twojej szafy rack.
Wypróbuj teraz
Monitorowanie środowiska serwerowni przestało być fanaberią, a stało się koniecznością.
Możesz skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań wiodących producentów. Skontaktuj się, aby porozmawiać o Twoich potrzebach.
Skontaktuj się
Kompetencje potwierdzone satysfakcją Klientów

Pin It on Pinterest