Linux to rodzina systemów operacyjnych opartych na jądrze Linux – ich kod źródłowy może być dowolnie modyfikowany, wykorzystywany lub rozpowszechniany.
Systemy operacyjne Linux opieramy o rozwiązania producentów, m.in.:
Red Hat Enterprise Linux
Prawdopodobnie najbardziej popularny Linux na świecie. Red Hat Enterprise Linux to wysokowydajny system operacyjny, oparty na platformie Open Source, z pełną obsługą wirtualizacji. Stanowi już praktycznie standard dla komercyjnych zastosowań Linuxa. Z powodzeniem wykorzystywany jest w większości największych instytucji rządowych, finansowych, naukowych oraz komercyjnych. Może być instalowany na wielu architekturach sprzętowych, a konstrukcja systemu pozwala na prostą i szybką migrację do nowych modeli serwerowni, wykorzystujących wirtualizację oraz chmury (Cloud Computing). Udoskonalone narzędzia oraz możliwości nowej wersji systemu pozwalają na dostosowanie środowisk aplikacyjnych do efektywnego monitorowania i zarządzania zasobami. Sprzedaż systemu przebiega na zasadzie zakupu rocznej lub trzyletniej subskrypcji (pomocy technicznej).
Polska alternatywa dla Red Hat Enterprise Linux, stworzona przez najlepszych programistów w kraju, rozwijana już od 2013 roku. EuroLinux został zbudowany w oparciu o kod źródłowy Red Hat® Enterprise Linux®. Pochodzenie gwarantuje mu zgodność z RHEL®, Oracle® Linux, CentOS, a także z nowymi, ostatnio wydanymi społecznościowymi dystrybucjami AlmaLinux i Rocky Linux. EuroLinux oferuje identyczne środowisko pracy oraz poprawne działanie oprogramowania przeznaczonego na te systemy, a także zapewnia te same certyfikacje sprzętowe. System jest utrzymywany i rozwijany przez doświadczonych architektów i developerów. Udostępniany jest w dwóch wersjach: płatnej oraz darmowej. Wersja płatna objęta jest dodatkowo wsparciem technicznym.
SUSE Linux Enterprise Server (SLES) to bezpieczna, elastyczna i łatwa w zarządzaniu platforma serwerowa Linux, która umożliwia programistom i administratorom wdrażanie krytycznych obciążeń biznesowych lokalnie, w chmurze i na urządzeniach brzegowych.