Zarządzanie zasilaniem

Koszt energii elektrycznej stał się bardzo istotną częścią składową całkowitego kosztu utrzymania (TCO) infrastruktury IT, a ogromny wzrost zapotrzebowania na energię wynika ze zmian, jakie nastąpiły wraz z postępem technicznym w sektorze IT. Odpowiedzialna konsumpcja energii w centrum przetwarzania danych jest tylko jednym ze sposobów, w jaki organizacja może wygenerować oszczędności, a co za tym idzie – zmniejszyć swoje koszty operacyjne. Sprawny system zarządzania zasilaniem umożliwia natychmiastowe powiadamianie o zdarzeniach oraz skuteczną i szybką reakcję zespołu IT na niepożądane zjawiska w tym obszarze.

Warning: Undefined array key "logotypy" in /home/platne/serwer10381/public_html/systemyzarzadzaniait.pl/wp-content/themes/theme/single-rozwiazania.php on line 49
Elementy do zarządzania zasilaniem opieramy o rozwiązania producentów, m.in.:
Produkty
Poznaj grupy produktów, które mogą składać się na to rozwiązanie:
Oprogramowanie do zarządzania zasilaniem:
Raritan® PowerIQ®
Power IQ® dostarcza informacji i elementów sterujących potrzebnych do pełnego wykorzystania istniejącej infrastruktury zasilania, jednocześnie ostrzegając o problemach, zanim spowodują przestoje. Power IQ można wdrożyć jako samodzielne rozwiązanie do monitorowania DCIM lub z oprogramowaniem operacyjnym DCIM firmy Sunbird – dcTrack®, aby zapewnić pełne zarządzanie zasobami i zmianami.
Pobierz broszurę producenta
Vertiv™ Environet™ Alert
Vertiv™ Environet™ Alert zapewnia firmom oprogramowanie do monitorowania obiektów o znaczeniu krytycznym, które jest przystępne cenowo i łatwe w użyciu. To rozwiązanie zapewnia doskonałe możliwości monitorowania, ostrzegania, wyznaczania trendów i organizacji danych dla firm z takich branż, jak opieka zdrowotna, usługi finansowe, administracja i inne, pomagając im chronić i rozwijać działalność. Klienci otrzymują monitorowanie, alerty i trendy.
Pobierz broszurę producenta

Jakie są kluczowe rozwiązania zwiększające efektywność zarządzania zasilaniem?

Na system zarządzania zasilaniem składa się zestaw narzędzi umożliwiających monitorowanie m.in.: prądu (A), napięcia (V), mocy (W, VA), współczynnika mocy [PF], a zwłaszcza zużycia energii (kWh), generowanych kosztów oraz ich trendów w poszczególnych obszarach przedsiębiorstwa – od Data Center, przez węzły sieciowe, po centra zapasowe i zdalne lokalizacje.

Inteligentne listwy zasilające PDU

To najlepszy sposób na bezpieczną i zdalną kontrolę nad mocą Twojego Data Center. Niezastąpiony element każdej szafy rackowej. Szereg funkcjonalności zwiększających bezpieczeństwo pracy, zdalny restart urządzeń, monitorowanie gniazd, gotowość do podpięcia czujników środowiskowych, możliwość sekwencyjnego włączania gniazd, co pozwala na uniknięcie nagłych skoków (pików) zapotrzebowania na moc oraz bogaty wybór gniazd na listwach – te cechy zapewnią znalezienie idealnego rozwiązania dla potrzeb każdego centrum danych.

Zasilacze awaryjne UPS

Zabezpieczają podłączone do nich urządzenia przed krótkotrwałym zanikiem napięcia, przełączając w takiej sytuacji całą, stworzoną za nim, sieć elektryczną w stan podtrzymania bateryjnego, którego czas określa polityka bezpieczeństwa.

Ponad to urządzenia UPS umożliwiają monitorowanie zużycia energii elektrycznej, generowanie raportów jej zużycia, jak i obliczanie jej kosztów. Zaawansowana jednostka UPS jest w stanie odczytać komunikaty wysyłane przez listwy PDU, a nawet na nie zareagować, jeśli zostanie odpowiednio skonfigurowana.

Przełączniki źródeł zasilania (transfer switch)

Zapewniają redundancję urządzeniom IT wyposażonym tylko w jeden zasilacz. Sam przełącznik zasilany jest z dwóch różnych, niezależnych od siebie źródeł energii i w przypadku awarii podstawowej linii zasilania, przełącza wszystkie podpięte do niego urządzenia na drugie źródło. Próbkowanie prądu z prędkością 4800 razy na sekundę zapewnienia bezpieczne przełączenie transferu w ciągu 4 do 8 ms, co gwarantuje nieprzerwaną, stabilną pracę podłączonych urządzeń.

Oprogramowanie do monitorowania i zarządzania zasilaniem

Pozwala na scentralizowanie monitoringu i zarządzania zasilaniem wszystkich elementów infrastruktury IT znajdujących się w centrum danych. Dodatkowo umożliwia również monitoring parametrów środowiskowych takich, jak: temperatura, wilgotność, woda czy przepływ powietrza.

Ułatwiamy
wybór
Pierwszy globalny
konfigurator listew
iPDU na świecie.
Wszystkie listwy PDU wiodących producentów w jednym miejscu. Dla Twojej wygody.
Wybróbuj teraz
Zbuduj lub zmodernizuj swoją
infrastrukturę IT w najlepszy
możliwy sposób.
Blisko 20 grup produktowych, kilkunastu wiodących dostawców, wieloletnie doświadczenie, otwartość i chęć pomocy. Brzmi nieźle?
Skontaktuj się
Kompetencje potwierdzone satysfakcją Klientów

Pin It on Pinterest