Zarządzanie Data Center (DCIM)

Duża konkurencja oraz potencjalna utrata Klientów, wymusza na firmach działanie w modelu 24x7x365, z dostępnością aplikacji czy też usług sieciowych bliską 100%. Dlatego większość firm nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek przestoje czy awarie związane z pracą aplikacji czy też działaniem sieci. Jednak utrzymanie dostępności świadczonych usług na tak wysokim poziomie jest bardzo kosztowne, gdyż bardzo często oznacza dodatkowe inwestycje zarówno w sprzęt, jak i specjalistów IT. Jednym z tańszych sposobów utrzymania dostępności sług na wysokim poziomie jest stały monitoring oraz kontrola pracy urządzeń sieciowych, analiza ruchu w sieci, wykrywanie oraz szybkie usuwanie powstałych awarii. Oprogramowanie zarządzające i monitorujące pracę sieci, wzbogacone o rozwiązania sprzętowe (serwery konsolowe, serwery zarządzania zasilaniem), pozwala na stworzenie doskonałego narzędzia do utrzymania sieci w ruchu.

Warning: Undefined array key "logotypy" in /home/platne/serwer10381/public_html/systemyzarzadzaniait.pl/wp-content/themes/theme/single-rozwiazania.php on line 49
Elementy do zarządzania Data Center opieramy o rozwiązania producentów, m.in.:
Poznaj elementy systemu do zarządzania Data Center:
Sunbird dcTrack®
Oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą Data Center (DCIM), które jest łatwe, szybkie i kompletne.
Dowiedz się więcej

 

Oprogramowanie do zarządzania Data Center (DCIM)

Głównym zadaniem oprogramowania do zarządzania Data Center (DCIM) jest ułatwienie pracy menedżerom IT w projektowaniu, monitorowaniu oraz zarządzaniu serwerownią. Zarządzanie Data Center to w gruncie rzeczy analiza kluczowych parametrów urządzeń będących wyposażeniem serwerowni, tj. ilość zajmowanego w szafie miejsca, ilość generowanego ciepła, całkowity pobór mocy, waga oraz istniejące między urządzeniami połączenia.

Dzięki pełnej wirtualizacji Data Center możemy w szybki sposób znaleźć odpowiedzi na wiele kluczowych zagadnień, m.in. czy mamy odpowiednią ilość wolnej przestrzeni, aby zainstalować dodatkowy serwer lub czy urządzenia nie emitują zbyt dużo ciepła. Stosując oprogramowanie do zarządzania Data Center masz pełny dostęp do zasobów w dowolnym momencie, na wyciągnięcie ręki. Możesz całkowicie zapomnieć o arkuszach Excel!

Oprogramowanie do zarządzania centrum danych – dlaczego warto?

Korzystanie z możliwości wirtualizacji zasobów IT daje realną korzyść czasową – zwłaszcza w ujęciu miesięcznym, kwartalnym czy rocznym. Na pewno z własnego doświadczenia wiesz, jak dużo czasu zajmuje sprawdzenie, czy w istniejącej infrastrukturze jest miejsce na dodatkowe urządzenia. Jeszcze więcej czasu zajmuje projektowanie całkiem nowej infrastruktury. Kompleksowe oprogramowanie do zarządzania Data Center to niezastąpione wsparcie w każdym z tych procesów, a dodatkowo:

  • łatwy dostęp do wszystkich elementów infrastruktury
  • możliwość przeprowadzenia szybkich audytów i kontroli
  • szybki dostęp do danych – aktualnych i archiwalnych
  • efektywne zarządzanie zmianą sprzętową
  • możliwość śledzenia pojemności szaf rack
  • łatwy dostęp do kluczowych informacji
  • znaczne ograniczenie czasu niezbędnego do obsługi IT

Zbuduj lub zmodernizuj swoją
infrastrukturę IT w najlepszy
możliwy sposób.
Blisko 20 grup produktowych, kilkunastu wiodących dostawców, wieloletnie doświadczenie, otwartość i chęć pomocy. Brzmi nieźle?
Skontaktuj się
Kompetencje potwierdzone satysfakcją Klientów

Pin It on Pinterest