Technologie Open Source

Od roku 2016 ponad 50% oprogramowania kupowanego przez firmy (bazy danych, systemy operacyjne), stanowią technologie Open Source. Tak ogromny wzrost popularności technologii Open Source związany jest przede wszystkim z tym, że dają możliwość sporej redukcji kosztów – nawet do 70%, w porównaniu do tradycyjnego oprogramowania. Inną bardzo istotną cechą tych rozwiązań jest ich elastyczność, wydajność, stabilność oraz niezawodność uzyskana dzięki zaangażowaniu tysięcy programistów.

Warning: Undefined array key "logotypy" in /home/platne/serwer10381/public_html/systemyzarzadzaniait.pl/wp-content/themes/theme/single-rozwiazania.php on line 49
Producenci technologii OpenSource, na których opieramy swoje rozwiązania to:
Dwie klasy rozwiązań:
Systemy operacyjne Linux
Linux to rodzina systemów operacyjnych opartych o udostępniane na licencji GNU GPL jądro Linux napisane przez Fina Linusa Torvaldsa w roku 1991r. System operacyjny na otwartej licencji doczekał się wielu rozmaitych dystrybucji, z których najbardziej popularnym jest prawdopodobnie Red Hat Enterprise Linux. System ten daje nieprawdopodobnie wiele możliwości customizacji – tak, że każdy użytkownik (np. administrator IT) może w pełni skonfigurować według własnych potrzeb.
Dowiedz się więcej
Serwery aplikacji
Serwery aplikacji to oprogramowanie, które jest przystosowane do stale zmieniających się potrzeb twórców aplikacji sieciowych. Stworzone, aby spełniać oczekiwania wielu deweloperów poszukujących nowatorskich rozwiązań dla swojego przedsiębiorstwa.
Dowiedz się więcej

 

 

Open Source to oprogramowanie tworzone w modelu otwartego źródła, dzięki czemu praktycznie każdy może brać udział w jego powstawaniu. Rozwiązania tego typu stały się bardzo popularne i są już powszechnie stosowane w większości organizacji. Tak ogromny wzrost popularności technologii Open Source związany jest przede wszystkim z tym, że dają one możliwość sporej redukcji kosztów – nawet do 70%, w porównaniu do tradycyjnego oprogramowania. Inną bardzo istotną cechą tych rozwiązań jest ich elastyczność, wydajność, stabilność oraz niezawodność uzyskana dzięki zaangażowaniu tysięcy programistów.

Firmy specjalizujące się w komercyjnych rozwiązaniach Open Source, np. Red Hat, rozwijają społecznościowe wersje swoich produktów. W produktach tych testowane są najnowsze rozwiązania oraz pomysły programistów. Wersje w pełni przetestowane oraz stabilne przenoszone są do wersji komercyjnych (Fedora -> Red Hat czy JBoss.org -> JBoss.com). Model ten pozwala na bardzo dynamiczny rozwój technologii, nieporównywalny z możliwościami jakiejkolwiek innej, pojedynczej firmy.

Od roku 2016 ponad 50% oprogramowania kupowanego przez firmy (bazy danych, systemy operacyjne), stanowią technologie Open Source (Źródło: Future of Open Source – badania spółek analitycznych The 451 Group oraz North Bridge). I z każdym rokiem ta ilość rośnie.

Czy znasz już EuroLinux?
Polska alternatywa dla Red Hat już dziś może być Twoja. Skontaktuj się, aby porozmawiać o Twoich potrzebach.
Dowiedz się więcej
Otwarty kod i profesjonalne usługi na najwyższym poziomie? To możliwe!
Wystarczy skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań wiodących producentów. Skontaktuj się, aby porozmawiać o Twoich potrzebach.
Skontaktuj się
Kompetencje potwierdzone satysfakcją Klientów

Pin It on Pinterest