Zarządzanie pracą sieci LAN/WAN

Aby zarządzać siecią trzeba ją monitorować i analizować – najlepiej w czasie rzeczywistym. Dzięki rozwiązaniom do zarządzania pracą sieci, zmierzysz wydajność sieci oraz statystyki urządzeń sieciowych – routerów, przełączników, bezprzewodowych punktów dostępowych, serwerów oraz innych urządzeń współpracujących z SNMP.

Warning: Undefined array key "logotypy" in /home/platne/serwer10381/public_html/systemyzarzadzaniait.pl/wp-content/themes/theme/single-rozwiazania.php on line 49
Oprogramowanie do zarządzania pracą sieci opieramy o rozwiązania producentów, m.in.:
Poznaj oprogramowanie do monitoringu i zarządzania pracą sieci:
SolarWinds Orion Network Performance Monitor
Okręt flagowy firmy SolarWinds, oprogramowanie służące do kompleksowego monitoringu wydajności pracy sieci. Skalowalność rozwiązania pozwala na zastosowanie pakietu NPM zarówno w małych, jak i dużych, korporacyjnych sieciach.
SolarWinds Orion IP SLA Manager (moduł)
Oprogramowanie to jest dodatkowym modułem zwiększającym funkcjonalność pakietu Orion NPM. Służy do analizy wydajności pracy routerów brzegowych oraz sieci WAN. Pozwala na monitorowanie pracy kluczowych aplikacji WAN`owych poprzez analizę protokołów sieciowych (DNS, FTP, HTTP, TCP, UDP). Pozwala również na śledzenie połączeń głosowych VoIP.
SolarWinds Orion NetFlow Traffic Analyser (moduł)
Oprogramowanie to jest dodatkowym modułem zwiększającym funkcjonalność pakietu Orion NPM. Służy do analizy ruchu w sieci, dzięki czemu w łatwy i szybki sposób jesteśmy w stanie znaleźć tzw. wąskie gardło lub przyczynę zapychania się sieci. Dokładnie generowane raporty są w stanie wskazać nam konkretnego użytkownika, aplikację czy adres IP, który generuje największy ruch w sieci.
SolarWinds Orion Network Configuration Manager (moduł)
Oprogramowanie to może pracować samodzielnie lub jako wtyczka do Orion NPM. Służy do zarządzania plikami konfiguracyjnymi sieci oraz monitoruje zmiany dokonywane w tych plikach. Nawet najmniejsza modyfikacja w konfiguracji urządzenia sieciowego jest odnotowywana, a w razie problemu, może zostać odtworzona z kopii zapasowej.
SolarWinds Orion IP Address Manager (moduł)
Oprogramowanie to może pracować samodzielnie lub jako wtyczka do Orion NPM. Służy do scentralizowania zarządzania adresacją IP. Periodycznie skanuje sieć odpytując serwery DHCP – Cisco IOS oraz Microsoft – w celu wykrycia potencjalnych konfliktów czy zwolnienia nieużywanych adresów. Zebrane dane przedstawiane są w formie raportów np. % wykorzystania danej puli adresów IP.
SolarWinds User Device Tracker
Oprogramowanie to może pracować samodzielnie lub jako wtyczka do Orion NPM. Służy do szybkiego wyszukiwania urządzeń w sieci. Urządzenia możemy wyszukiwać poprzez jego adres IP, nazwę hosta czy adres MAC. Jeśli dane urządzenie nie jest aktualnie podłączone do sieci, to korzystając z danych historycznych UDT pokazuje jego ostatnie znane położenie.
SolarWinds Log and Event Manager
Monitoring w czasie rzeczywistym (juz w pamięci) korelacji zdarzeń w całej infrastrukturze, wykorzystanie nieliniowych korelacji zdarzeń, dzięki czemu nie ma potrzeby tworzenia reguł dla każdej zarządzającej permutacji, skuteczniejsze rozwiązywanie problemów z wydajnością, dzięki zrozumieniu relacji pomiędzy różnymi typami aktywności używających wielu korelacji zdarzeń.
Progress® WhatsUp® Gold Network Monitor
Uprość zarządzanie swoją infrastrukturą IT. Szybko identyfikuj i rozwiązuj problemy w chmurze hybrydowej dzięki intuicyjnym work-flow, integracji systemów i niezrównanej funkcjonalności.
Zbuduj lub zmodernizuj swoją
infrastrukturę IT w najlepszy
możliwy sposób.
Blisko 20 grup produktowych, kilkunastu wiodących dostawców, wieloletnie doświadczenie, otwartość i chęć pomocy. Brzmi nieźle?
Skontaktuj się
Kompetencje potwierdzone satysfakcją Klientów

Pin It on Pinterest