Zarządzanie środowiskiem wirtualnym

Optymalizacja wydatków na utrzymanie infrastruktury IT może odbywać się na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest proces wirtualizacji serwerów. Jednak realne oszczędności nie są jedynym atutem rozwiązań technologii wirtualizacji – obok nich, administratorzy Data Center chwalą sobie elastyczność działania i znaczące przyspieszenie tempa realizacji celów. Jednak rozbudowa wirtualnej infrastruktury niesie za sobą istotną trudność, którą staje się m.in. zarządzanie tak zaawansowaną technologią. Bez specjalistycznego oprogramowania proces ten staje się zaawansowany i trudny, a oszczędności działów IT mogą topić się w zderzeniu z koniecznością zatrudnienia wysoko wyspecjalizowanych administratorów. Odpowiedzią na ten problem jest oprogramowanie do zarządzania i monitoringu środowiskiem wirtualnym serwerowni.

Warning: Undefined array key "logotypy" in /home/platne/serwer10381/public_html/systemyzarzadzaniait.pl/wp-content/themes/theme/single-rozwiazania.php on line 49
Elementy do zarządzania środowiskiem wirtualnym opieramy o rozwiązania producentów, m.in.:
Poznaj oprogramowanie do monitoringu i zarządzania środowiskiem wirtualnym:
SolarWinds Virtualization Manager
Oprogramowanie to, wcześniej pod nazwą Hyper9 Virtualization Manager, jest kompleksowym rozwiązaniem klasy all-in-one (wszystko w jednym), służącym do planowania pojemności infrastruktury (capacity planning), ciągłego monitorowania niekontrolowanego rozrastania się maszyn wirtualnych (sprawl control), zarządzania konfiguracjami, monitorowania wydajności oraz zautomatyzowania modelowania kosztów (chargeback automation).
Zapytaj o produkt
Red Hat Enterprise Virtualization
Red Hat Enterprise Virtualization for Servers to kompletne rozwiązanie wirtualizacyjne zaprojektowane z myślą o ułatwieniu wykorzystania technologii wirtualizacji w centrach przetwarzania danych. Wyższa sprawność operacyjna oraz znaczne ograniczenie kosztów to główne zalety tej technologii.
Zapytaj o produkt
WhatsUp GOLD
Oprogramowanie do efektywnego zarządzania siecią. Jego funkcje to m.in. wykrywanie sieci (identyfikuje wszystkie urządzenia w sieci, w tym routery, przełączniki, serwery, punkty dostępowe i in.), automatyczne generowanie map sieciowych, monitoring bezprzewodowych kontrolerów LAN, punktów dostępowych, serwerów, urządzeń pamięci masowej, drukarek i in., stały monitoring dostępności i wydajności infrastruktury, automatyczne odkrywanie, mapowanie i monitoring środowiska chmurowego oraz aplikacji. A to tylko nieliczne z jego imponujących możliwości!
Zapytaj o produkt
Red Hat Sattelite
Red Hat® Satellite to produkt do zarządzania infrastrukturą zaprojektowany specjalnie w celu zapewnienia wydajnego, bezpiecznego i zgodnego z różnymi standardami działania środowisk Red Hat Enterprise Linux® i innej infrastruktury Red Hat.
Zapytaj o produkt
Eurolinux EuroIQ
EuroIQ to platforma, która służy do zarządzania chmurą, wirtualizacją i konteneryzacją, czyli hybrydowymi zasobami IT. Ułatwia administrowanie zarówno bardzo dużymi, jak i małymi środowiskami, łącząc w jednym kokpicie wiele różnych technologii oraz oferując zarządzanie przydziałami zasobów i dostępów.
Zapytaj o produkt
Zbuduj lub zmodernizuj swoją
infrastrukturę IT w najlepszy
możliwy sposób.
Blisko 20 grup produktowych, kilkunastu wiodących dostawców, wieloletnie doświadczenie, otwartość i chęć pomocy. Brzmi nieźle?
Skontaktuj się
Kompetencje potwierdzone satysfakcją Klientów

Pin It on Pinterest