Zrządzanie
infrastrukturą sieciową

Większość firm nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek przestoje czy awarie związane z pracą aplikacji czy działaniem sieci. Jednak utrzymanie dostępności na tak wysokim poziomie jest bardzo kosztowne, gdyż bardzo często oznacza dodatkowe inwestycje – zarówno w sprzęt, jak i w wykwalifikowany personel. Jednym z lepszych sposobów utrzymania dostępności usług jest stały monitoring oraz kontrola pracy urządzeń sieciowych, a także analiza ruchu w sieci w celu wykrywania i szybkiego usuwania awarii. Nie bez znaczenia jest także utrzymanie bezpieczeństwa sieciowego.

Warning: Undefined array key "logotypy" in /home/platne/serwer10381/public_html/systemyzarzadzaniait.pl/wp-content/themes/theme/single-rozwiazania.php on line 49
Elementy do zarządzania infrastrukturą sieciową opieramy o rozwiązania producentów, m.in.:
Produkty
Poznaj elementy, które mogą wchodzić w skład rozwiązań do zarządzania infrastrukturą sieciową:
Oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą sieciową:
WhatsUp® Gold
Oprogramowanie do efektywnego zarządzania siecią. Jego funkcje to m.in. wykrywanie sieci (identyfikuje wszystkie urządzenia w sieci, w tym routery, przełączniki, serwery, punkty dostępowe i in.), automatyczne generowanie map sieciowych, monitoring bezprzewodowych kontrolerów LAN, punktów dostępowych, serwerów, urządzeń pamięci masowej, drukarek i in., stały monitoring dostępności i wydajności infrastruktury, automatyczne odkrywanie, mapowanie i monitoring środowiska chmurowego oraz aplikacji. A to tylko nieliczne z jego imponujących możliwości!
Solarwinds® Orion NPM
Oprogramowanie służące do kompleksowego monitoringu wydajności pracy sieci. Skalowalność rozwiązania pozwala na zastosowanie pakietu NPM zarówno w małych, jak i dużych, korporacyjnych sieciach. Orion NPM monitoruje oraz analizuje w czasie rzeczywistym wydajność pracy routerów, przełączników, punktów dostępowych sieci bezprzewodowych, serwerów oraz innych urządzeń obsługujących SNMP. Jest w stanie również monitorować wirtualne środowisko serwerowe VMWare.

Dlaczego zarządzanie infrastrukturą sieciową jest ważne?

Duża konkurencja oraz potencjalna utrata klientów, wymuszają na firmach działanie w modelu 24x7x365, z dostępnością aplikacji czy też usług sieciowych bliską 100%. Dlatego też większość firm nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek przestoje czy awarie związane z pracą aplikacji czy też działaniem sieci. Utrzymanie dostępności świadczonych usług na tak wysokim poziomie jest bardzo kosztowne, gdyż bardzo często oznacza dodatkowe inwestycje – zarówno w sprzęt, jak i specjalistów IT.

Jednym z tańszych sposobów utrzymania dostępności usług na wysokim poziomie jest stały monitoring oraz kontrola pracy urządzeń sieciowych, analiza ruchu w sieci, wykrywanie oraz szybkie usuwanie powstałych awarii. Oprogramowanie zarządzające i monitorujące pracę sieci, wzbogacone o rozwiązania sprzętowe (np. serwery konsolowe) pozwala na stworzenie doskonałego narzędzia do kontroli i utrzymania sieci w ruchu.

Główne zalety monitorowania sieci

  • Zawsze 1 krok przed awarią: szybko wyłapuj błędy, problemy z konfiguracją i czynniki środowiskowe, które mogą przyczyniać się do problemów z siecią. Wdrożenie monitorowania sieci może zapewnić widoczność, której potrzebujesz, aby wyprzedzić potencjalne problemy – umożliwia śledzenie i monitorowanie danych o wydajności sieci w trybie na żywo, zawsze w prostym i czytelnym interfejsie.
  • Szybsze rozwiązywanie problemów: monitorowanie sieci może pomóc w ograniczeniu występowania przestojów. Niezależnie od tego, czy jest to błąd konfiguracji, czy problemy związane z ruchem w sieci, może pomóc w szybkiej identyfikacji błędów i przerw w wydajności dzięki mapom sieci na żywo i metrykom wydajności.
  • Zmniejszenie złożoności: dzięki innowacjom technologicznym i wzrostowi liczby urządzeń podłączonych do sieci, nowoczesne przedsiębiorstwa w dużym stopniu polegają na stabilności sieci. Usługi zależne od Internetu mogą obejmować dostawców usług internetowych, dostawców usług IaaS, SaaS, sieci CDN, VPN i inne. Każda z tych usług działa przez Internet, co sprawia, że ​​Twoja sieć jest wyjątkowo podatna na wahania wydajności, problemy z routingiem i tak dalej. Właściwy wgląd w sieć już na wczesnym etapie może pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia potencjalnych błędów.

Funkcje narzędzi do monitorowania sieci

Narzędzia do monitorowania sieci oferują pięć podstawowych funkcji:

  1. Odkrywanie: abyś szybko i łatwo mógł znaleźć urządzenia w swojej sieci
  2. Mapowanie: aby graficznie zwizualizować Twoją sieć
  3. Monitorowanie: abyś mógł mieć oko na swoją sieć i wiedział o wszystkim, co istotne
  4. Powiadamianie: aby otrzymywać alerty o awarii urządzeń lub problemach z siecią
  5. Raportowanie: pozwala na realizację umów SLA z raportowaniem w czasie rzeczywistym

Rozwiązania do monitorowania pracy sieci wykorzystują standardowe protokoły, takie jak SNMP, IP i TCP do odpytywania urządzeń sieciowych i serwerów oraz wysyłania zaktualizowanych danych o wydajności w czasie rzeczywistym. Rozwiązania te zapewniają również monitorowanie sieci wielu dostawców, które skaluje się i rozszerza wraz z rozwojem sieci. Oferują monitorowanie dostępności sieci, wizualizację ścieżek krytycznych, funkcje inteligentnego mapowania, analizę wydajności i zaawansowane funkcje alarmowania.

Potrzebujesz zasilania dla swojej infrastruktury sieciowej?
Skorzystaj z prawdopodobnie pierwszego na świecie globalnego konfiguratora listew PDU.
Wypróbuj teraz
Zarządzanie infrastrukturą sieciową
może być intuicyjne i niezawodne.
Wystarczy skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań wiodących producentów. Skontaktuj się, aby porozmawiać o Twoich potrzebach.
Skontaktuj się
Kompetencje potwierdzone satysfakcją Klientów

Pin It on Pinterest