SYSTEMY ZARZĄDZANIA IT Odwiedź nasz sklep

Technologie Open Source« powrót do listy

Enterprise DB

 

EnterpriseDB jest wiodącym dostawcą produktów i usług klasy enterprise opartych na PostgreSQL, najbardziej zaawansowanej bazy danych open source. Rozwiązania EnterpriseDB idealnie nadają się do transakcji wymagających najwyższej wydajności, skalowalności i zgodności produktów bazodanowych. Rozwiązanie to jest idealną, tanią alternatywą dla baz Oracle.

 

Postgres Plus Standard Server to produkt będący rozszerzeniem społecznościowej wersji PostgreSQL. Standard Server zawiera moduły klasy enterprise i funkcje poszukiwane przez wymagające zespoły programistów. Tak jak PostgreSQL, Postgres Plus Standard Server jest dostępny za darmo i może być wykorzystany i zastosowany w ramach liberalnych licencji open source BSD. Co najważniejsze, Postgres Plus jest wspierany przez światowej klasy twórców i specjalistów PostgreSQL zatrudnianych przez EnterpriseDB.
Postgres Plus Standard Server jest instalowany wraz z kompletem modułów klasy enterprise takich jak łącza klienckie bazy danych, buforowanie połączeń, replikacja, wsparcie dla systemów informacji geograficznej, rozproszone buforowanie danych, planowanie zadań, wyszukiwanie pełnotekstowe i wiele innych. Wszystkie rozwiązania, będące oprogramowaniem typu open source, są przetestowane i dostarczane w zintegrowanym instalatorze. Standard Server jest używany zazwyczaj przez organizacje, które oczekują łatwego dostępu do zaawansowanych funkcji bazy danych bez potrzeby pobierania, budowania, komplikowania i integrowania niezależnych od siebie modułów open source.

 

Postgres Plus Advanced Server jest to zaawansowany serwer bazy danych klasy enterprise. Słynie ze swoich możliwości przetwarzania transakcji oraz wyjątkowej wydajności w całym spektrum zastosowań: od systemów transakcyjnych po aplikacje generujące bardzo złożone zapytania. Produkt ten, będący rozszerzeniem wersji Standard Server, zawiera funkcje wysokiej wydajności i skalowalności bazy, dodatkowe narzędzia do zarządzania i monitorowania sposobu użycia bazy oraz przede wszystkim głęboką kompatybilność z bazami danych Oracle. Wersja ta przeznaczona jest przede wszystkim dla osób poszukujących wysoko wydajnych rozwiązań oraz alternatywy dla baz danych Oracle.

 

Migracja z baz Oracle

Kompatybilność z bazami danych Oracle pozwala na uruchomienie wielu aplikacji napisanych dla tych baz danych, w całkowicie niezmienionej postaci lub przy minimalnych zmianach w kodzie. Migrację możemy przeprowadzić dzięki intuicyjnemu Migration Studio, instalowanym wraz z Advanced Server.

   

 

Advanced Server wyróżnia się także rozwiązaniami umożliwiającymi skalowanie bazy danych. Znajdziemy wśród nich m.in. Infinite Cache oraz GridSQL. Infinite Cache jest technologią rozproszonego cache’owania, pozwalającą na wykorzystanie pamięci RAM dostępnej na dodatkowych serwerach. Co więcej odbywa się to bez żadnych dodatkowych kosztów. Natomiast GridSQL jest rozwiązaniem klastrowym opartym na technologii shared nothing zapewniającym równoważenie obciążenia systemów analitycznych.

 

Wysoka wydajność

EnterpriseDB rozwija PostgreSQL o nowe funkcje wysokiej wydajności i oferuje je wraz ze wsparciem technicznym jako profesjonalną dystrybucję bazy Postgres Plus Advanced Server. Jedną z nich jest Infinity Cache, narzędzie realizujące rozproszone cachowanie danych na nieograniczonej liczbie tanich serwerów, eliminując problemy z wydajnością zapytań. Przeniesienie większej porcji danych do pamięci RAM ogranicza do minimum znacznie wolniejsze operacje dyskowe i pozwala na 16-krotne zwiększenie wydajności. Infinity Cache jest całkowicie przeźroczysty dla aplikacji i nie wymaga żadnych zmian w jej kodzie. Ponadto serwery, które jedynie udostępniają dodatkowy RAM, nie podlegają licencjonowaniu. Pozwala to na ogromne zwiększenie wydajności bez konieczności pomoszenia dodatkowych kosztów.

 

Redukcja kosztów

Poniższy wykres przedstawia finansowe korzyści wynikające z wyboru Postgres Plus w porównaniu z Oracle. Bazując na publikowanych przez dostawców cennikach, całkowity koszt utrzymania (TCO) 16 procesorów (4 serwery, 4 procesory/serwer) dla Oracle wynosi 1 261 600 USD w ciągu trzech lat. Tymczasem TCO porównywalnie skonfigurowanej bazy Postgres Plus wynosi 215 760 USD, co daje  1 045 840 USD oszczędności, czyli aż 83%.

 

 « powrót do listy

Nasi klienci