SYSTEMY ZARZĄDZANIA IT Odwiedź nasz sklep

Rozwiazania« powrót do listy

Zarządzanie Zasilaniem

   

     Zarządzanie zasilaniem to zestaw narzędzi umożliwiających monitorowanie zużycia energii elektrycznej, generowanych kosztów oraz ich trendów na poszczególnych szczeblach firmy - od Data Center, wezłów sieciowych po zdalne lokalizacje.

Dlaczego zarządzanie energią jest takie ważne ? Odpowiedz jest bardzo prosta - koszt energii elektrycznej stał się bardzo istotną częścią składową całkowitego kosztu utrzymania (TCO) infrastruktury IT. Zużycie energii elektrycznej w roku 2006 było dwukrotnie większe niż w roku 2000. Szacuje się, iż do roku 2011 nastąpi kolejne podwojenie zużycia energii (Żródło: EPA, Report to Congress on Server and Data Center Energy Efficiency).

Ogromny wzrost zapotrzebowania na energię wynika ze zmian jakie nastąpiły wraz z postępem technicznym w sektorze IT. W 2007 roku, średnio, szafa RACK wymagała 10kW mocy. Szacuje się iż w niedługiej przyszłości zapotrzebowanie energetyczne na szafę RACK przekroczy 25kW, a w przypadku zastosowania serwerów typu Blade (kasetowych) nawet 35kW.

Odpowiedzialna konsumpcja energii w centrum przetwarzania danych jest tylko jednym za sposobów, w jaki organizacja może wygenerować oszczędności, a co za tym idzie zmniejszyć koszty operacyjne.


Rozwiązania zwiększające efektywność zarządzania Data Center:

 


Serwery Zarządzania Zasilaniem PDU
, to inteligentne listwy, których głównym zadaniem jest umożliwienie zdalnego włączenia, wyłączenia bądź resetu podłączonego urządzenia.

 


Oprogramowanie Zarządzające DSView Power Manager
umożliwia monitorowanie zużycia energii elektycznej, generowanie raportów jej zużycia jak i kosztów z tym związanych. Współpracuje oraz pobiera dane z serwerów zarządzania zasialaniem firmy Avocent, Liebert oraz APC.

 « powrót do listy

Nasi klienci