SYSTEMY ZARZĄDZANIA IT Odwiedź nasz sklep

Rozwiazania« powrót do listy

Zarządzanie Infrastrukturą Sieciową

   

     Duża konkurencja oraz potencjalna utrata Klientów, wymusza na firmach działanie w modelu 24x7x365, z dostępnością aplikacji czy też usług sieciowych bliską 100%. Dlatego większość firm nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek przestoje czy awarie związane z pracą aplikacji czy też działaniem sieci. Jednak utrzymanie dostępności świadczonych usług na tak wysokim poziomie jest bardzo kosztowne, gdyż bardzo często oznacza dodatkowe inwestycje zarówno w sprzęt jak i specjalistów IT.

Jednym z tańszych sposobów utrzymania dostępności sług na wysokim poziomie jest stały monitoring oraz kontrola pracy urządzeń sieciowych, analiza ruchu w sieci, wykrywanie oraz szybkie usuwanie powstałych awarii. Oprogramowanie zarządzające i monitorujące pracę sieci, wzbogacone o rozwiązania sprzętowe (serwery konsolowe, serwery zarządzania zasilaniem) pozwala na stworzenie doskonałego narzędzia do utrzymania sieci w ruchu.

 

Rozwiązania zwiększające efektywność zarządzania Infrastrukturą Sieciową:

 

Serwery Konsolowe Avocent ACS (dawniej Cyclades) umożliwiają administratorom sieci bezpieczny, zdalny dostęp do portów konsolowych RS-232 urządzeń sieciowych,  urządzeń telekomunikacyjnych, serwerów Linux/Unix czy systemów bezpieczeństwa. Wbudowany system operacyjny Linux (Hardened Linux), umożliwiający tworzenie własnych skryptów,  dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo oraz elastyczność rozwiązania.

 

Serwery Zarządzania Zasilaniem PDU, to inteligentne listwy, których głównym zadaniem jest umożliwienie zdalnego włączenia, wyłączenia bądź resetu podłączonego urządzenia. Pozwalają one również na dokładny pomiar poboru mocy przez poszczególne gniazdo jak i całą listwę. Jest to szczególnie przydatne przy kontroli i pomiarze zużycia energii. W razie nieprzewidzianej awarii zasilania, nie pozwalają na jednoczesne uruchomienie wszystkich urządzeń znajdujących się w szafie RACK – każde urządzenie uruchamiane jest sekwencyjnie co ściśle ustalony czas np. 10 sekund.

 

Orion Network Performance Monitor, oprogramowanie służące do kompleksowego monitoringu wydajności pracy sieci. Skalowalność rozwiązania pozwala na zastosowanie pakietu NPM zarówno w małych, jak i dużych, korporacyjnych sieciach. Orion NPM monitoruje oraz analizuje w czasie rzeczywistym wydajność pracy routerów, przełączników, punktów dostępowych sieci bezprzewodowych, serwerów oraz innych urządzeń obsługujących SNMP. Jest w stanie również monitorować wirtualne środowisko serwerowe VMWare oraz przełączniki Cisco Nexus 1000V.

 « powrót do listy

Nasi klienci