SYSTEMY ZARZĄDZANIA IT Odwiedź nasz sklep

Rozwiazania« powrót do listy

Zarządzanie i Monitoring Infrastruktury IT

   

     Zapewnienie ciągłości ruchu w sieci oraz zarządzanie infrastrukturą IT w przedsiębiorstwie to prawdziwe wyzwanie. Różnorodność posiadanego sprzętu, zarówno pod względem technologicznym jak i pod względem ilości producentów w znacznym stopniu utrudnia administrowanie i podnosi koszty z tym związane. Przyjmuje się, iż jedno Euro wydane na sprzęt pociąga za sobą aż 7 Euro wydanych na późniejsze zarządzanie nim (Źródło: IDC: Market Analysis Perspective: Worldwide Datacenter Trends and Strategies 2010).

System zarządzania rozrasta się wprost proporcjonalnie do wzrostu infrastruktury. Administratorzy bardzo często zmuszeni są do korzystania z kilku, a nawet kilkunastu narzędzi jednocześnie. Niekiedy jest to bardzo kłopotliwe, gdyż wymaga poznania każdego z używanych narzędzi przynajmniej w stopniu podstawowym. Mnogość posiadanych rozwiązań powoduje brak specjalistycznej wiedzy, co w znacznym stopniu zwiększa prawdopodobnieństwo popełnienia błędu. Dodatkowo, w większości przypadków narzędzia te przeznacznone są raczej do diagnostyki, niż do naprawy usterki - przez to często okazują się całkowicie bezużyteczne w przypadku braku dostępu do sieci.

Proponowane przez nas systemy są bardzo elastyczne i w pełni skalowalne. Są jak układanka – każdy element może pracować samodzielnie i niezależnie od innych, jednak najlepszą funkcjonalność uzyskuje się łącząc odpowiednio jego części. Pozwalają one na ujednolicenie, uproszczenie oraz scentralizowanie systemu zarządzania Infrastrukturą IT.
 

 

Rozwiązania zwiększające efektywność zarządzania Infrastrukturą IT:

 


Avocent jest firmą specjalizującą się w rozwiązaniach do zarządzania infrastrukturą IT. W ofercie firmy znajdują się rozwiązania sprzętowe, jak również oprogramowanie zarządzające:

 

 

Kompleksowe oprogramowanie do zarządzania Infrastrukturą

SolarWinds jest firmą specjalizującą się w rozwiązaniach programowych do zarządzania infrastrukturą IT. W ofercie firmy znajdują się takie rozwiązania jak:

 « powrót do listy

Nasi klienci