SYSTEMY ZARZĄDZANIA IT Odwiedź nasz sklep

Rozwiazania« powrót do listy

Wirtualizacja

   

Technologie wirtualizacji już prawie powszechnie znajdują zastosowanie w obszarach infrastruktury IT, zarówno serwerowej jak i desktopowej. Lepsze i bardziej wydajne wykorzystanie istniejących zasobów sprzętowych jak i programowych, to podstawowy powód dla którego wirtualizacja dla wielu firm stała się strategiczną podstawą do modernizacji infrastruktury, poprawy wydajności i jakości usług IT, jak również migracji do publicznych chmur.

W połowie roku 2011, co najmniej 40% serwerów pracujących w architekturze x86, stanowiły serwery wirtualne. Ponadto szacuje się, iż liczba maszyn wirtualnych zwirtualizowanych serwerów wzrosła w ciągu ostatnich lat dwukrotnie, a w latach 2010-2015 ma jeszcze wzrosnąć pięciokrotnie. (Źródło: Gartner: Magic Quadrant for x86 Server Virtualization Infrastructure)

Jednak bardzo dynamiczny wzrost ilości serwerów wirtualnych w organizacjach, jest również powodem coraz większych problemów z zarządzaniem, monitoringiem oraz kontrolą środowiska wirtualnego. Kontrola tego środowiska bez odpowienich narzędzi, staje się bardzo trudna a nieodpowiednia kontrola, lub jej brak, może spowodować spadek wydajności jak i jakości usług IT - czyli podstawowych zalet zastosowania technologii wirtualizacji.

 

Rozwiązania zwiększające efektywność zarządzania Środowiskiem Wirtualnym:

 

SolarWinds Virtualization Manager to kompleksowe rozwiązanie służące do ciągłego monitorowania środowiska wirtualnego, szczególnie jego niekontrolowanego rozrastania się, planowania pojemności, zarządzania konfiguracjami, monitorowania wydajności oraz zautomatyzowania modelowania kosztów. Jest idealnym rozwiązaniem do scentralizowania wiedzy o środowisku wirtualnym VMWare. Na konferencji VMworld 2011, rozwiązanie to uzyskało nagrodę "Best of" w kategorii narzędzi do zarządzania środowiskiem wirtualnym - "Best of Virtualization Management Tools"

 

Red Hat Enterprise Virtualization to kompleksowa platforma do zarządzania środowiskiem wirtualnym, zarówno serwerowym - Red Hat Enterprise Virtualization for Servers, jak i desktopowym - Red Hat Enterprise Virtualization for Desktop (VDI - Virtual Desktop Infrastrukture). Fundamentem platformy jest stabilny i wydajny system operacyjny Red Hat Enterprise Linux. Rozwiązanie to jest idealne do tworzenia prywatnych chmur, w których uruchamiane będą serwery Red Hat czy Microsoft, jak również systemy Desktopowe jak Windows 7 czy XP.

 « powrót do listy

Nasi klienci