SYSTEMY ZARZĄDZANIA IT Odwiedź nasz sklep

Rozwiazania« powrót do listy

Redukcja Kosztów - Technologie Open Source

   

     Open Source, to oprogramowanie tworzone w modelu otwartego źródła, dzięki czemu praktycznie każdy może brać udział w jego powstawaniu. Rozwiązania tego typu stały się bardzo popularne i są już praktycznie powszechnie stosowane w większości organizacji. Tak ogromny wzrost popularności technologii Open Source związany jest przede wszystkim z możliwością sporej redukcji kosztów, nawet do 70%, w porównaniu do tradycyjnego oprogramowania. Inną bardzo istotną cechą tych rozwiązań jest ich elastyczność, wydajność, stabilność oraz niezawodność uzyskana dzięki zaangażowaniu tysięcy programistów.

Firmy specjalizujące się w komercyjnych rozwiązaniach Open Source, dla przykładu Red Hat, rozwijają społecznościowe wersje swoich produktów. W produktach tych testowane są najnowsze rozwiązania oraz pomysły programistów. Wersje w pełni przetestowane oraz stabilne przenoszone są do wersji komercyjnych (Fedora -> Red Hat czy JBoss.org -> JBoss.com). Model ten pozwala na bardzo dynamiczny rozwój technologii, nieporównywalny z możliwościami jakiejkolwiek innej pojedynczej firmy.

Szacuje się, iż do roku 2016 ponad 50% oprogramowania kupowanego przez firmy (bazy danych, systemy operacyjne), będą stanowić rozwiązania typu Open Source (Źródło: Future of Open Source - badania spółek analitycznych The 451 Group oraz North Bridge).

 

Rozwiązania pozwalające na znaczną redukcję kosztów:

 

Red Hat Enterprise Linux to wysoce wydajny system operacyjny oparty na platformie Open Source z pełną obsługą wirtualizacji. Praktycznie stanowi już standard dla komercyjnych zastosowań Linuxa. Z powodzeniem wykorzystywany jest w większości największych instytucji rządowych, finansowych, naukowych czy komercyjnych.

 

JBoss Enterprise Middleware to oprogramowanie Open Source dla przedsiębiorstw, umożliwiające budowę, integrację oraz prezentację aplikacji jak również usług internetowych w architekturze zorientowanej na usługi (SOA).

 

EnterpriseDB jest wiodącym dostawcą produktów i usług klasy enterprise opartych na PostgreSQL, najbardziej zaawansowanej bazy danych open source. Rozwiązania EnterpriseDB idealnie nadają się do transakcji wymagających najwyższej wydajności, skalowalności i zgodności produktów bazodanowych. Rozwiązanie to jest idealną tanią alternatywą dla baz Oracle.

 

Zarafa Collaboration Suite to rozwiązanie obsługujące prace grupową: email, udostępnianie kalendarza, zadania i notatki. Dostęp do aplikacji odbywa się przez interfejs przeglądarki internetowej przypominający wyglądem i funkcjonalnością interfejs Outlook. Ponadto Zarafa oferuje możliwość wykorzystania programu Outlook lub dowolnego innego klienta jako klienta poczty oraz umożliwia prace z urządzeń mobilnych.

 

Alfresco to oprogramowanie klasy Enterprise Content Management (ECM) o otwartym kodzie. Jest także jedynym narzędziem open source umieszczanym regularnie w najbardziej szanowanych analizach rynku ECM: Gartner Magic Quadrant i Forrester Wave. Koncepcja ECM opiera się na 4 głównych filarach funkcjonalnych: Zarządzanie dokumentami, Zarządzanie Archiwum, Zarządzanie Obrazami Dokumentów oraz Zarządzanie Treścią Witryn.

 

ZenOss Enterprise to nowoczesny, zaawansowany produkt bazujący na open source`owym projekcie ZenOss Core, przeznaczony do aktywnego monitoringu rozbudowanych Infrastruktur IT wymagających olbrzymiej skalowalności oraz zapewnienia wszechstronnego komercyjnego wsparcia technicznego. Wysoka jakość produktu oraz jego ogromne możliwości są wynikiem pracy społeczności, składającej się z setek specjalistów na całym świecie, jak też inżynierów firmy ZenOss INC. Dbających o jakość aplikacji.

 « powrót do listy

Nasi klienci