SYSTEMY ZARZĄDZANIA IT Odwiedź nasz sklep

Rozwiazania« powrót do listy

Inwentaryzacja, Wizualizacja i Planowanie Data Center

   

     Infrastruktura Data Center, obejmująca sprzęt informatyczny, urządzenia chłodzące czy podtrzymujące zasilanie, to prawdopodobnie jedna z droższych inwestycji w firmie. Z tego też powodu, oczekiwania względem wydajności, efektywności i dostępności usług świadczonch przez zespół IT, są bardzo wysokie. Bez względu na obciążenie infrastruktury Data Center, procesy biznesowe w firmie muszą sprawnie funkcjonować w trybie 24/7 z poziomem dostępości rzędu 99,999%.

Dodatkowo osoby odpowiedzialne za utrzymanie Data Center, przy raczej stałych budżetach a jednocześnie rosnących wymaganiach, stoją przed trudnym zadaniem poszukiwania oszczędności oraz ograniczania kosztów. Utrzymanie, a nawet redukcja kosztów operacyjnych wymusza bardzo ścisłą kontrolę nad procesem zakupu sprzętu, opłat licencyjnych i supportowych czy kosztów utrzymania zespołu IT.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Aperture Research Institute (ARI Report 2010), prawie połowa (49%) ze stu zapytanych specjalistów ds. Data Center, używa od 3 do 5 narzędzi do dokumentacji infrastruktury serwerowni, Co gorsza, aż 67% z nich aktualizuje te dane ręcznie. Rozwiązanie takie, jest bardzo nieefektywne, gdyż zlokalizowanie jakiegokolwiek urządzenia może zająć kilka godzin, a w skrajnych przypadkach, może nie być nawet możliwe.


Rozwiązanie zwiększające efektywność zarządzania Data Center:

 

Data Center Planner to oprogramowanie ułatwiające projektowanie, zarządzanie, inwentaryzację oraz monitoring infrastruktury sprzętowej w serwerowni. Dzięki prostej wizualizacji serwerowni można bardzo szybko odpowiedzieć na wiele kluczowych pytań, m.in. czy jest jeszcze miejsce na dodatkowy serwer blade, czy szafa, do której można go wstawić ma wystarczające chłodzenie, czy nie przeciąży on listwy zasilającej, czy szafa i podłoga wytrzyma jego obciążenie oraz czy będzie jak go podłączyć do sieci komputerowej.

 « powrót do listy

Nasi klienci