SYSTEMY ZARZĄDZANIA IT Odwiedź nasz sklep

Rozwiazania

 • 1. Zarządzanie i Monitoring Infrastruktury IT

  Zapewnienie ciągłości ruchu w sieci oraz zarządzanie infrastrukturą IT w przedsiębiorstwie, to prawdziwe wyzwanie. Różnorodność posiadanego sprzętu, zarówno pod względem technologicznym jak i ilości producentów, w znacznym stopniu utrudnia administrowanie i podraża koszta z tym związane. Przyjmuje się, iż jedno Euro wydane na sprzęt pociąga za sobą aż 7 Euro wydanych na późniejsze zarządzanie nim.

   czytaj więcej »

 • 2. Zarządzanie Infrastrukturą Sieciową

  Duża konkurencja oraz potencjalna utrata Klientów, wymusza na firmach działanie w modelu 24x7x365, z dostępnością aplikacji czy też usług sieciowych bliską 100%. Dlatego większość firm nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek przestoje czy awarie związane z pracą aplikacji czy też działaniem sieci. Jednak utrzymanie dostępności świadczonych usług na tak wysokim poziomie jest bardzo kosztowne, gdyż bardzo często oznacza dodatkowe inwestycje zarówno w sprzęt jak i ludzi.

   czytaj więcej »

 • 3. Zarządzanie Zasilaniem

  Zarządzanie zasilaniem to zestaw narzędzi umożliwiających monitorowanie zużycia energii elektrycznej, generowanych kosztów oraz ich trendów na poszczególnych szczeblach firmy - od Data Center, wezłów sieciowych po zdalne lokalizacje. Dlaczego zarządzanie energią jest takie ważne ? Odpowiedz jest bardzo prosta - koszt energii elektrycznej stał się bardzo istotną częścią składową całkowitego kosztu utrzymania (TCO) infrastruktury IT.

   czytaj więcej »

 • 4. Centralizacja Zarządzania

  Centralizacja zarządzania infrastrukturą pozwala na dostęp do wszelkich zasobów IT z poziomu jednego interfejsu - centralnej konsoli. Oprogramowanie zarządzające umożliwia komunikację ze sprzętem oraz monitorowanie jego pracy. Uzupełnieniem pełnego obrazu pracującej infrastruktury, są elementy sprzętowe, które w połączeniu z oprogramowaniem, pozwalają na integrację heterogenicznego środowiska sprzętowego oraz programowego, do przyjaznego dla użytkowniaka interfejsu.

   czytaj więcej »

 • 5. Inwentaryzacja, Wizualizacja i Planowanie Data Center

  Infrastruktura Data Center, obejmująca sprzęt informatyczny, urządzenia chłodzące czy podtrzymujące zasilanie, to prawdopodobnie jedna z droższych inwestycji w firmie. Z tego też powodu, oczekiwania względem wydajności, efektywności i dostępności usług świadczonch przez zespół IT, są bardzo wysokie. Bez względu na obciążenie infrastruktury Data Center, procesy biznesowe w firmie muszą sprawnie funkcjonować w trybie 24/7 z poziomem dostępości rzędu 99,999%.

   czytaj więcej »

 • 6. Wirtualizacja

  Technologie wirtualizacji już prawie powszechnie znajdują zastosowanie w obszarach infrastruktury IT, zarówno serwerowej jak i desktopowej. Zwiększenie wykorzystania istniejących zasobów sprzętowych jak i programowych, to podstawowy powód dla którego wirtualizacja dla wielu firm stała się strategiczną podstawą do modernizacji infrastruktury, poprawy wydajności i jakości usług IT, jak również migracji do publicznych chmur.

   czytaj więcej »

 • 7. Redukcja Kosztów - Technologie Open Source

  Open Source, to oprogramowanie tworzone w modelu otwartego źródła, dzięki czemu praktycznie każdy może brać udział w jego powstawaniu. Rozwiązania tego typu stały się bardzo popularne i są już praktycznie powszechnie stosowane w większości organizacji. Tak ogromny wzrost popularności technologii Open Source związany jest przede wszystkim z możliwością sporej redukcji kosztów, nawet do 70%, w porównaniu do tradycyjnego oprogramowania.

   czytaj więcej »

Nasi klienci