SYSTEMY ZARZĄDZANIA IT Odwiedź nasz sklep

Produkty

 • 1. Inteligentne Listwy Zasilające iPDU

  Inteligentne listwy zasilające iPDU, to listwy, których głównym zadaniem jest umożliwienie zdalnego włączenia, wyłączenia bądź resetu podłączonego urządzenia. Pozwalają one również na dokładny pomiar poboru mocy przez poszczególne gniazdo jak i całą listwę. Jest to szczególnie przydatne przy kontroli i pomiarze zużycia energii. W razie nieprzewidzianej awarii zasilania, nie pozwalają na jednoczesne uruchomienie wszystkich urządzeń znajdujących się w szafie RACK, gdyż każde urządzenie uruchamiane jest sekwencyjnie co ściśle ustalony czas np. 10 sekund.

   czytaj więcej »

 • 2. Przełączniki Źródeł Zasilania

  Przełączniki źródeł zasilania (Transfer Switch) zapewniają nadmiarowe zasilanie urządzeń IT wyposażonych w jeden zasilacz. Sam przełącznik zasilany jest z dwóch różnych niezależnych źródeł np. z sieci elektrycznej i zasilacza awaryjnego UPS. W przypadku awarii podstawowego źródła zasilania, następuje przełączenie na drugie źródło. Zmiana źródła zasilania następuje automatycznie i bez jakiejkolwiek przerwy w zasilaniu podłączonych urządzeń.

   czytaj więcej »

 • 3. Monitoring Środowiska

  Monitoring parametrów środowiska w serwerowni stał sie bardzo istotnym czynnikiem wpływającym bezpośrednio na całkowity koszt utrzymania infrastruktury jak i żywotności pracującego sprzętu IT. Czujniki środowiska są w stanie wykryć i ostrzec nas o potencjalnych zagrożeniach, takich jak np. zbyt wysoka tempetatura powietrza w serwerowni czy pojawienie się wody. Można je podłączyć bezpośrednio do inteligentnych listew zasilających iPDU lub do specjalnych dedykowanych kontrolerów.

   czytaj więcej »

 • 4. Przełączniki KVM over IP

  Przełączniki KVM (Klawiatura, Mysz, Monitor) umożliwiają zdalny dostęp do wielu serwerów i zarządzanie nimi z jednego punktu - biurka administratora. Jedną z najważniejszych zalet tych urządzeń jest dostęp do serwera już od momentu jego fizycznego włączenia (dostęp do BIOS`u czy Boot Menu) oraz całkowita niezależność połączenia od stanu w jakim znajduje się serwer, który może być np. zawieszony.

   czytaj więcej »

 • 5. Serwery Konsolowe (RS-232)

  Serwery Konsolowe Avocent (dawniej Cyclades) umożliwiają administratorom sieci bezpieczny, zdalny dostęp do portów konsolowych RS-232 urządzeń sieciowych, urządzeń telekomunikacyjnych, serwerów Linux/Unix czy systemów bezpieczeństwa. Wbudowany system operacyjny Linux (Hardened Linux), umożliwiający tworzenie własnych skryptów, dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo oraz elastyczność rozwiązania. Powiadamianie administratora o awariach (Event Notification) oraz zapisywanie zdarzeń w logach (Syslog) to podstawowe funkcjonalności pozwalające na szybką identyfikację awarii, skrócenie czasu reakcji oraz usunięcia usterki.

   czytaj więcej »

 • 6. Akcesoria

  Konsole LCD w znacznym stopniu ułatwiają dostęp do serwerów znajdujących się w szafach RACK. Posiadają klawiaturę, wyświetlacz LCD 17'' lub 19'' zamontowany na pojedynczej lub podwójnej prowadnicy, zajmując nie więcej niż 1U. Podłączenie wszystkich serwerów do konsoli wyposażonej w dodatkowy przełącznik KVM pozwala na uzyskanie bezpośredniego dostępu do każdego z nich.

   czytaj więcej »

Nasi klienci